Με την συμμετοχή πολλών συναδέλφων απο όλη την Ελλάδα πραγματοποιήθηκε και φέτος η συγκέντρωση και η πορεία διαμαρτυρίας των Σωμάτων Ασφαλείας, με αφορμή την παρουσία της πολιτικής ηγεσίας στην έναρξη της 82ης Δ.Ε.Θ.
Η παρουσία, ο παλμός, και το δίκαιο των αιτημάτων των ενστόλων, άφησαν το στίγμα τους και στην φετινή συγκέντρωση, ενώ οι πρόεδροι των Ομοσπονδιών εκφώνησαν σύντομες ομιλίες.
Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό αλλά και η ομιλία του Προέδρου της ΠΟΕΠΛΣ κ.Κυράνη Κωνσταντίνου.
![Share on Facebook Facebook](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share by email mail](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)