Σε έλεγχο που πραγματοποίησε το προσωπικό του Λ/Φ Όρμου Παναγιάς στο τουριστικό καταφύγιο Λατουρας Σιθωνίας Χαλκιδικής διαπιστωθηκε Ι/Φ – Α/Ψ σημαίας Ολλανδίας να έχει επιβιβάσει έξι (06) υπηκόους Βουλγαριάς με σκοπό την πραγματοποίηση κρουαζιέρας χωρίς το σκάφος να κατέχει την απαιτούμενη εκ του ν.4256/14 άδεια. Η υπηρεσία απαγόρευσε τον απόπλου ενω παράλληλα κινήθηκε η διαδικασία επιβολής των προβλεπόμενων διοικητικών και ποινικών κυρώσεων.
Συγχαρητήρια στους συναδέλφους για την επαγρύπνησή τους και την αποτελεσματικότητα της δουλειάς τους.
![Share on Facebook Facebook](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share by email mail](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)