Η ΕΠΛΣ Κεντρικής Μακεδονίας μετά από πρόσκληση, συμμετείχε στη συνεδρίαση της Διαρκούς Επιτροπής Παραγωγής και Εμπορίου στις 18/04/2022, όντας η μοναδική Ένωση που μπόρεσε να καταθέσει τις απόψεις της, πάνω σε ένα τόσο σημαντικό θέμα.
Η Ένωσή μας εξέφρασε την αντίθεση της, στο άρθρο 76, το οποίο καθιστά τα στελέχη του Λ.Σ- ΕΛ.ΑΚΤ ομήρους, και μας γυρίζει πολλά χρόνια πίσω.
Σας παραθέτουμε την τοποθέτηση και το υπόμνημα που κατατέθηκαν.
![Share on Facebook Facebook](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share by email mail](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)