Ένωση Προσωπικού Λιμενικού Σώματος Κεντρικής Μακεδονίας
Mέλη του Δ.Σ της Ένωσής μας συναντήθηκαν στις 23/06/2016 στο ΥΝΑΝΠ με τον Αρχηγό Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. Αντιναύαρχο Λ.Σ. ΡΑΠΤΗ Σταμάτιο και με τον Α΄Υπαρχηγό Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ. Αντιναύαρχο Λ.Σ. ΚΛΙΑΡΗ Θεόδωρο. Κατα την συνάντηση με την στρατιωτική ηγεσία, η οποία έγινε μέσα σε πολύ θετικό κλίμα, συζητήθηκαν εκτενώς θέματα που αφορούν την Ένωσή μας και πιο συγκεκριμένα:
- Τις διεργασίες του φετινού Συμβουλίου Μεταθέσεων.
- Την έκδοση του κανονισμού λειτουργίας της ΕΒ/ΛΣ Θεσσαλονίκης.
- Την επιστροφή της Περιφέρειας στην φυσική της και πρότερη έδρα.
- Τον ελλιμενισμό μεγάλου σκάφους με επιχειρησιακή βάση την Θεσσαλονίκη.
- Το νέο Π.Δ. μεταθέσεων το οποίο θα μπορέσει να δώσει λύσεις στα πολλά προβλήματα που παρουσιάστηκαν με την μείωση των οργανικών θέσεων, αλλά και του Καλλικράτη.
Για το Διοικητικό Συμβούλιο
Ο Πρόεδρος Ο Γεν.Γραμματέας
ΤΣΙΑΠΛΙΑΣ Βασίλειος ΚΟΥΣΤΙΑΝΗΣ Θεόδωρος
![Share on Facebook Facebook](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share by email mail](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)