Στο πλαίσιο διεξαγωγής Σχολείου Ασφαλείας Θαλάσσιων/ Χερσαίων Συνόρων και Ελέγχου Προσφύγων/ Όπλων και Αγαθών Διπλής Χρήσης από το Πολυεθνικό Κέντρο Εκπαίδευσης Επιχειρήσεων Υποστήριξης Ειρήνης (ΠΚΕΕΥΕ), πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2017 στην έδρα της Λιμενικής Αρχής Θεσσαλονίκης, παρουσίαση από εξωτερικούς εκπαιδευτές – στελέχη του Λ.Σ. -ΕΛ.ΑΚΤ. θεμάτων όπως Λιμενικό Σώμα και μεταναστευτικές ροές καθώς και διάλεξη αναφορικά με αντιμετώπιση της ρύπανσης του θαλάσσιου περιβάλλοντος με ταυτόχρονη επίσκεψη σε εμπορικό πλοίο.
![Share on Facebook Facebook](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/facebook.png)
![Share on Twitter twitter](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/twitter.png)
![Share by email mail](http://www.eplsmakedonias.gr/wp-content/plugins/social-media-feather/synved-social/image/social/regular/48x48/mail.png)